Kezdhetném azzal, hogy „új év, új élet”. Folytathatnám azzal, hogy a változás csak elhatározásnyira van. Ez a döntés persze nem egyszerű, elhúzódhat éveken át. És még csak hiszem, hogy jó lesz ez így, de persze a startvonalnál ezt még nem tudom igazolni.
Mi történt hát? És mi történik ezután?
Életem felét és a fél életemet egy multinál töltöttem. Elég tudatosan, elég sokat teremtve, elég nagy sikereket elérve. Kezdtem ott, hogy ennek a cégnek a környezetvédelem annyit jelentett, hogy a veszélyes hulladékokat ártalmatlanítani kell. És ahogy változott az élet, változott a cég, és rengeteg változást hoztunk mi is a vállalat életébe. 5 éve írtam egy posztot Volt egy álmom… címmel. Ebben zanzásítva sok dolog benne van, amit azóta még több és még nagyobb siker követett. Iparági világelső lett a vállalat fenntarthatóságban a felelős befektetői értékelésben, karbonsemlegessé tettük a céget, sikerre vittünk egy zöld terméket, és 11.000 fő feletti látogatóval zártuk a 12. Fenntarthatósági Napot – hogy csak néhányat említsek a vállalatiak közül. Az önkéntes fronton szintén sok lélekemelő dolog történt. Ilyen volt a Patrónus ház 12 fős lakóotthonának felépülése és megnyitása, vagy a WWF Közép- és Kelet-Európa szervezetének megalakulása, melynek igazgatósági tagjának kértek fel, és ami egy folyamatos tanulás és inspiráció.
Mindezek között az iparági első hely után már elkezdtek motoszkálni a „hogyan tovább?”, „mi legyen a következő lépés?” gondolatok, és bár a sok egyéb is motiváló, de valahogy hiányzott a fő csapásirány.
Úgy éreztem, hogy felneveltem ezt a „fenntartható gyereket”, és ideje elengedni a kezét, hadd legyen önfenntartó. Működnie kell akár a gyakornokainknak, akiknek már saját útjuk van, mi pedig akkor vezetjük őket, amikor és amiben erre tényleg szükségük van. Azaz nem állunk ott folyton a hátuk mögött, de elmondjuk, hogy kellene jól csinálni, és ha netán szakmai elakadásuk van, tudják melyikünkhöz mivel kell fordulniuk. Valami ilyesmi fog történni a Telekommal is. Ott leszünk, de nem állandóan. Mondjuk az irányt, támogatjuk a fenntarthatósági stratégiát (a meglévőt és az újat is), és ott vagyunk, ha probléma van. Közben pedig kilépünk a piacra.
A döntés és a folyamat egyik legfontosabb sarokpontja az volt, hogy ez a csapat együtt maradjon. Ez így is lesz, és Planet Fanatics’ Network néven és formában folytatjuk tovább a Telekomnak és mindazoknak, akik igényt tartanak a tudásunkra, akik valóban tenni akarnak.
Az új motiváció pedig kicsit a régi: hatás. Csak eddig a hatást a Telekomon keresztül értük el az ügyfelek és a piac esetén is, most viszont lehetőségünk lesz mindezt közvetlenül a piacon előidézni, azaz egy sokkal nagyobb játszótéren játszani.
Ez a változás magával hozza a Fejlövés megújulását is. A blog mostantól a Planet Fanatics’ Network szellemi játszótere lesz, és ha minden jól megy, akkor ez azt is jelenti, hogy januártól a cég újdönsült tagjai is szerzőkké válnak. Ehhez megkezdtük a ráncfelvarrást, egy új struktúra bevezetését is, de nyilván ehhez is idő kell. Szép lassan ez is megoldódik – talán nem kell hozzá 5 év, mint az elhatározáshoz ;)
Elsőként azt szeretném, ha megismernétek az új tagokat, a csapatot kicsit személyesebben, mint a vállalati oldalon; majd pedig jöhetnek a szakmai cikkek, érdekességek. Fogadjátok ezen változásokat és az újdonságainkat sok szeretettel! Kövessétek a blogot az új évtől, ha konkrét témák érdekelnek, írjátok meg nekünk bátran, és ajánljatok minket jó szívvel!
Hajrá 2020! BOLDOG ÚJ ÉVET!!!
Hajrá Kati, további sok sikert kívánok! Ha kell, rám is számíthatsz!
Üdvözlettel Tamás